Адвокатска­я компания "ЛИХАЧЕВ и ПАРТНЕРЫ"
Форма входа
Поиск
Календарь
«  Ноябрь 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архив записей
Полезные правовые советы
  • Правовые памятки
  • Информационные буклеты
  • Как защитить свои права
  • Общаемся с правоохранителями
  • Доступ к информации
  • Брошюры по судебным вопросам
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0

    Яндекс.Метрика
    Среда, 20.09.2017, 23:47
    Главная » 2013 » Ноябрь » 14 » Чи відповідають діти за борги батьків?
    16:25
    Чи відповідають діти за борги батьків?
    Пані Вікторія з Чугуєва звернулася до Центру правової інформації та консультацій (створеного Чугуївською правозахисною групою), бо її батько взяв позику на певну суму грошей під заставу свого офісу. Деякий час він виплачував гроші за зобов’язанням. Коли припинив виплату, кредитор звернувся до суду. Суд виніс рішення зобов’язати батька виплатити борг. Після того, як державний виконавець пред’явив виконавчий лист, батько встиг виплатити лише незначну суму боргу. Незабаром він помер. Кредитор батька, дізнавшись про його смерть, пред’явив свої вимоги до спадкоємців – Вікторії, матері і молодшому братові.

    У зв’язку із ситуацією, яка склалася, виникли такі питання:
    1. Чи зобов’язані ми (спадкоємці) взагалі відповідати за боргами батька, адже він вже помер?
    2. Чи зобов’язані ми (спадкоємці) відповідати за боргами батька, адже позика була під заставу його офісу, а не квартири?
    3. Якщо все-таки доведеться задовольнити вимоги кредитора, то в яких частинах ми спадкоємці) будемо відповідати за боргами боржника (батька)?

    Відповідає голова Чугуївської правозахисної групи, адвокат Роман Лихачов:
    - У першу чергу необхідно усвідомити, що таке спадкування.
    Стаття 1216 Цивільного кодексу (ЦК) України говорить, що спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб - спадкоємців.
    А стаття 1218 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) говорить: «До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті».
    Враховуючи положення зазначених статей ЦК України ви, ваша мати і брат є спадкоємцями вашого батька. Тому до вас у спадок переходять усі права та обов’язки Вашого батька, які належали йому до смерті.
    Якщо офіс належав вашому батькові на праві власності, то після його смерті право власності на цей офіс в рівних частинах переходить до вас, вашої матері (дружини спадкодавця) і до брата (сина спадкодавця).
    Відповідно до статті 1282 ЦК України, спадкоємці зобов’язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Кожен з спадкоємців зобов’язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині. Вимоги кредитора спадкоємці зобов’язані задовольнити шляхом одноразового платежу, якщо домовленістю між спадкоємцями та кредитором інше не встановлено. У разі відмови від одноразового платежу суд за позовом кредитора накладає стягнення на майно, яке було передане спадкоємцям у натурі.
    Зміст цієї статті передбачає для вас два можливих варіанти виконання зобов’язання щодо вимог кредитора:
    1. Здійснення одноразового платежу на суму, відповідну сумі боргу згідно з вимогами кредитора. Такий платіж може здійснити (за домовленістю) один спадкоємців.
    2. Якщо спадкоємці відмовилися від одноразового платежу, суд, за позовом кредитора, накладає стягнення на майно, передане спадкоємцям у натурі.
    3. Стаття 1 Закону України «Про іпотеку» вказує, що іпотека - це вид забезпечення виконання зобов’язання нерухомим майном, що залишається у володінні і користуванні іпотекодавця, згідно з яким іпотекодержатель має право у разі невиконання боржником забезпеченого потекою зобов’язання одержати задоволення своїх вимог за рахунок предмета іпотеки.
    4. Враховуючи положення статей 1, 3 цього Закону, спадкоємці відповідатимуть за зобов’язанням перед кредитором (іпотекодержателем) тільки предметом іпотеки, а саме офісом, який належав вашому батькові.
    Ви, ваша мати і ваш брат будете відповідати за боргами боржника (спадкодавця) кожен в розмірі 1/3 частини суми всього боргу, що залишився.

    Правовий коментар на шпальтах чугуївської міськрайонної газети «Красная звезда» надано в межах реалізації «Меморандуму про співпрацю в галузі надання правової інформації та консультацій мешканцям Чугуївського району» від 14 січня 2013 р., підписаного «Центром правової інформації та консультацій» Чугуївської правозахисної групи з Чугуївською райдержадміністрацією та Чугуївською районною радою.

    Роман ЛИХАЧОВ

    09.11.2013

    Правовий простір
    Просмотров: 476 | Добавил: Angel | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0

    Copyright MyCorp © 2017Бесплатный хостинг uCoz